Anasayfa / Genel / 2020’de Windows 10 İçin En İyi Yazılımlar

2020’de Windows 10 İçin En İyi Yazılımlar

Yeni bir sistem satın aldıysanız veya Windows’u yeniden yüklediyseniz, ilk görev, kolaylık sağlamak için temel Windows uygulamalarını ve bilgisayar yazılımlarını yüklemektir. Çünkü en iyi PC yazılımına sahip olmak çalışma şeklinizi tamamen değiştirebilir. Windows 10 için bu ideal programlara güvenmek, verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Bazıları ücretsizdir, bazıları birkaç dolara mal olur, ancak hepsi de yatırıma değer programlardır.

Ancak, uygun uygulamaları seçmek her zaman kolay değildir. Bizde yazımızda üretkenliğinizi artırabileceğiniz ve bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz 2020’de Windows 10 için en iyi yazılımları sizler için derledik.

1.Advanced System Optimizer (Best PC Optimizer Software)

Bilgisayarlar, uzun süre iyi ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli temizlik ve bakıma ihtiyaç duymaktadır. Advanced System Optimizer, RAM’inizi güçlendiren, önbellekleri temizleyen, önemsiz ve istenmeyen gizli kalıntıları sistem performansını artırmak için optimize eden bir programdır.
Bu PC Cleaner, kullanıcıların gereksiz dosyaları, günlükleri ve yedek verileri zahmetsizce tek bir tıkla kaldırmalarını sağlar. Piyasadaki en iyi PC temizleyici olmasının yanı sıra, yazılım sistem temizliği, oyun optimizasyonu, sistem koruması ve sabit diskin optimizasyonu için çeşitli özelliklere sahiptir.

2. EaseUS Todo Backup Home – (Best Disk Cloning Software)

EaseUS Todo Backup Home her bir makinenin aynı şekilde ayarlanması için birden fazla sistemin yapılandırmasını güvenli bir şekilde kopyalamanızı sağlayan özel bir sabit disk klonlama yazılımıdır. Bu disk yansıtma yazılımını kullanarak bilgisayarınızın yedeğini verimli bir şekilde alabilir ve verilerinizi kötü amaçlı içerikten koruyabilirsiniz.

3. Advanced System Protector – (Best Antivirus For Windows 10)

Sisteminizin uzun süre çalışması için, sizi tüm kötü amaçlı tehditlerden, reklam yazılımlarından, casus yazılımlardan ve diğer zararlı yazılımlardan koruyan en iyi PC antivirüs uygulamasına ihtiyacınız vardır. Windows 10 için en önemli PC uygulamasından biri olan Advanced System Protector, sisteminizi Windows Defender’ın veya başka bir virüsten koruma aracının yakalayamayacağı her türlü kötü amaçlı yazılım için tarar. Mevcut ve yaklaşmakta olan tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar ve süper hızlı tarama algoritmaları, potansiyel tehditleri başarıyla temizleyerek üstün koruma elde etmenize yarar.

4. VLC Media Player – (Best Video Player)

VLC Media Player – (Best Video Player)

En popüler HD video oynatıcı olan VLC Media Player, akıllara durgunluk veren tonlarca özellik ve işlevselliği bünyesinde barındırıyor. Piyasadaki en iyi video oynatıcılardan biri olarak, dosyaları, diskleri, cihazları, web kameralarını, akışları ve tüm popüler kodekleri oynatmayı sağlıyor. VLC Media Player, tamamen ücretsizdir ve Windows, Mac, Linux, Unix, Android ve iOS gibi tüm popüler platformlarda çalışır.

5. Duplicate Photos Fixer Pro – (Best Duplicate Photo Finder)

Duplicate Photos Fixer Pro, tek bir tıklamayla yinelenen fotoğrafları sorunsuz bir şekilde tarayan ve kaldıran özel bir fotoğraf temizleyicidir. Fotoğraf albümlerinizi ne kadar düzenlerseniz düzenleyin tekrarlayan fotoğraflar her zaman kitaplığınıza sızmanın bir yolunu bulur. Ancak, Duplicate Photos Fixer Pro ile galerinizi birkaç tıklamayla kolayca tekilleştirebilirsiniz. Windows PC yazılımı kullanımı oldukça kolaydır, tüm popüler dosya formatlarıyla çalışır ve 14 farklı dilde kullanılabilir. Uygulama sadece dahili depolama alanını taramakla kalmaz, aynı zamanda harici cihazlardan yinelenen görüntüleri kaldırmasına izin verir.

6. TweakPass – (Best Password Manager)

İdeal bir şifre saklayıcı günümüzün vazgeçilmez unsurlarındandır. Özellikle birden fazla hesap için şifreleri hatırlamak bazen işkenceye dönüşebiliyor. Bu nedenle, TweakPass, tüm çevrimiçi hesaplarınız için sizi zor durumdan kurtaran ve şifrelerinizi size hatırlatan bir Windows bilgisayar yazılımıdır. Kişisel bilgilerinizi korumak için çok katmanlı güvenlikle gelen en iyi şifre yönetimi uygulamalarından biridir. Çok sayıda şifreyi tek bir yerde güvenli bir şekilde birleştirir. Yapmanız gereken tek şey PC’nizi taramaktır ve yazılım otomatik olarak kayıtlı giriş bilgilerinizi toplar ve tüm bu hassas bilgileri Güvenli Kasa’ya aktarır.

7. Audacity – (Best Audio Recording Software)

Audacity basit ve kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir ve şüphesiz hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için ideal bir Windows 10 uygulamasıdır. Audacity, her tür müzik dosyasına hitap etme yeteneği ve dosyaları MP3 formatına dönüştürme işleviyle birlikte gelir, bu da tüm müzik kayıt yazılımı arasında oldukça nadir bir özelliktir ve en iyi tarafı tamamen ücretsiz olmasıdır.

8. Hotspot Shield – (Best VPN For Windows 10 PC)

Hotspot Shield, internette gezinirken kimliğinizin korunmasını sağlar ve sanal dünyada hiçbir kötü amaçlı tehdit veya siber saldırı size zarar veremez. Güvenliği sağlar ve gizliliği arttırır. Kullanıcıların IP Adreslerini gizlemelerine izin veren sanal bir tünele sahiptir, böylece hiçbir casus çevrimiçi ortamda sizi izleyemez. Aynı zamanda platform, çevrimiçi güvenliği sağlarken İnternet’e erişebilmeniz için ücretsiz VPN sunucuları sunar.

9. Skype – (Best Video Calling App for PC)

Kesinlikle, en iyi Windows 10 uygulamaları listesindeki en popüler isim olan Skype, şu anda iyi bilinen her platform için mevcut en iyi ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması olarak taçlandırıldı. Uzun zamandır tanıtılan bu ürün, yıllar içinde en iyi görüntülü aramaları sunmak için uzun bir yol kat etti. Bu programı sadece video görüşmeleri değil, sesli aramalar yapmak, ekranınızı paylaşmak veya toplantıları kaydetmek, anlık mesajlar göndermek, video konferans ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz. Skype hem ücretsiz hem de ücretli çağrı olanağı sunar. Ücretli sürümünü uluslararası aramalar yapmak için kullanabilirsiniz.

10. Launchy – (Best Program Launcher Windows 10 PC)

Launchy, açık kaynak kodlu, basit bir şekilde kullanılabilen, dosya bulma programıdır. Sadece program değil, bilgisayarınızda yüklü olan çoğu şeyi sadece bir kaç harf yazarak bulabilirsiniz.
Yazılım, web siteleri, klasörler, dosyalar başlatmak, web’de arama yapmak ve programlarınızı düzenlemek gibi temel görevleri yerine getirmenin yanı sıra taşınabilir uygulamaları başlatma, gömülü dizinleri açma, en sevdiğiniz uygulamalara kolay erişim için kısa anahtar kelimeler sağlama, hesaplamalar yapma, vb. gibi gelişmiş işlevleri yerine getirir.

11. Advanced Driver Updater – (Best Driver Updater Software)

Advanced Driver Updater, bilgisayarınızda eski aygıt sürücülerini taramanıza ve tek bir tıklamayla hızlı bir şekilde güncellemenize olanak tanır. Bu Windows PC yazılımını indirdikten sonra, otomatik olarak eksik, hasarlı veya güncel olmayan sürücüleri verimli bir şekilde taramaya başlar ve hızlı işlem önceliğine göre listeler. Sadece ‘Güncelle’ düğmesine dokunmanız yeterlidir ve birkaç dakika içinde sizin için her şeyi düzeltir. Doğru tarama yapar, kullanıcıların eski sürücüleri yedeklemelerine ve geri yüklemelerine olanak tanır, ayrıca cihaz sürücülerinin yükseltilmiş bir sürümünü asla kaçırmamanız için büyük bir sürücü veri tabanı tutar.

12. Adobe Photoshop CC – (Best Photo Editor App)

Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda, Adobe Photoshop CC vazgeçilmez isimlerdendir. Tonlarca düzenleme aracı, düzinelerce fotoğraf efekti ve filtre ile donatılmış, onlarca yıldır dünya çapında çok sayıda sanatçı ve tasarımcı için en güvenilir programlardan biri olmuştur. Bu ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımı sayesinde (ücretsiz deneme sürümü mevcuttur), web siteleri, logolar, afişler, simgeler, fotoğraf düzenleme vb. işleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

13. WinX HD Video Converter Deluxe – (Best Video Converter)

Windows 10 için en iyi programların listesi WinX Video Converter’dan bahsetmeden tamamlanamaz. Winx, kullanıcıların sadece her türlü video dosyasını dönüştürmesini değil, aynı zamanda YouTube videolarını indirmesini, slayt gösterileri oluşturmasını, videoları düzenlemesini de sağlayan bir video dönüştürme yazılımıdır.

14. Right-Click Extender – (Best Context Menu Editor)

Right Click Extender, farenizin sağ tık menüsünü geliştirmenizi, yeni kısa yollar ve fonksiyonlar tanımlamanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Program ile ayrıca mevcut sağ tıklama menünüzdeki kısa yolları da kolayca düzenleyebilirsiniz. Sağ tık içerik menünüzü özelleştirerek zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Bilgisayar yazılımı basit, net ve kolay bir ara yüze sahiptir. Ek girişleri yalnızca Windows sağ tıklama menülerinizde değil, sürücüde ve diğer dosya ve klasörlerde de kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

15. Logitech Webcam – (Best Webcam Software For Windows PC)

Logitech Webcam, en sevdiklerinizi en kolay şekilde bağlamanıza ve görmenize yardımcı olacak en önemli yardımcı programlardan biri olan Windows 10 yazılımlarından biridir. En büyük web kamerası üreticilerinden biri olarak işlenen Logitech Webcam yazılımı, iki donanım arasındaki boşluğu doldurur ve basit ama kullanımı kolay bir kayıt deneyimi yaratır. HD video ve görüntüleri kullanarak başkalarıyla etkili bir şekilde bağlanabilmeniz için çok sayıda Logitech web kamerası modelini destekler. Logitech Webcam yazılımı ile kameranın hassasiyetini kolayca ayarlayabilir ve hareketi algılayabilirsiniz. Ayrıca, bu web kamerası yazılımı, ev kameralarının beslemelerini görüntülemek istediğinizde size yardımcı olan bir gözetim moduna sahiptir.

Şimdi Windows 10 yazılımlarından size en uygun olanlarını seçebilir ve Windows 10’unuzdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

online eğitim

Online Eğitim Nedir?

Bilgisayar ve ardından da internetin hızlı gelişimi, insan hayatının pek çok noktasında büyük değişim ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!