Anasayfa / Teknik Eğitimler / 3Ds Max 2017 Yeni Özellikleri Keşfedin

3Ds Max 2017 Yeni Özellikleri Keşfedin

Tam adıyla 3D Studio Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen ve hala geliştirilmekte olan Dünyada en çok kullanılan ve en popüler olan3D modelleme ve animasyon programıdır. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlarınızı hayata geçirmek için her türlü imkanı sağlayanbir program. Gerçek hayatta gördüğünüz bir çok şeyin bu programlar sayesinde olduğunu düşünürsek oldukça geniş bir kapsamda incelemişolmak gerekir bu konuyu. Bu noktada bi çok farklı program olduğunu görebiliriz bu piyasada. Hepsi ortak bir amaca hizmet eder aslında Hayallerinizi gerçek dünyaya yansıtmak. Sizde bu programı indirin ve 3ds max 2017 yeni özelliklerini keşfedin.

Gelişmiş eklenti desteği, güçlü modelleme yapabilme kabiliyeti ve kolay sayılabilecek kullanımı ile 3 boyutlu modelleme yapan yazılımlar arasında açık ara en fazla tercih edileni. Bir çok hazır modeli, eklentileri ve internet üzerinde bulunan bir çok dokümana sahip oluşu programın en çok kullanılanlar arasına girmesinde en büyük etken. 3D Studio Max ile kimsenin aklına gelmeyecek projeler yapabilir, bunları hayata geçirebilir ve ileride iyi bir iş-para kazancına sahip olabilirsiniz.

Neden 3Ds Max?


3D Studio Max Dünyada en çok kullanıcısı olan programlardan birisi. Diğer programlara göre kullanım kolaylığı sağlaması ve öğrenmek için bulunabilecek kaynağının çok olması bu programın en çok kullanılan program olmasında en büyük etken. 3 boyut dünyasına girdiğinizde arayışına girecek olduğunuz ilk şey bir programdır. Bu programları seçerken isteklerinizi ön planda tutun. Ne istediğinizi iyi bilin. Programların sürekli güncellenmesi ve yeni özellikler gelmesi sizin yararınıza olan bir durumdur. Eksik veya yanlış gördüğünüz şeyler bir üst sürümde değişecek ve sizler için daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Programı kullanmaya başlamak için ileri seviyede bir kullanıcı olmanıza gerek yoktur. Bu konu için çekilen videolar izleyip biraz da araştırma yapıp kısa sürede iyi bir program kullanıcısı olabilirsiniz.

3Ds Max 2017 yenilikleri

Firma önce beta sürümü yayınlayıp kullanıcı yorumlarına göre hareket edecek ve ona göre tam sürümü piyasaya sunacak. Kullanıcı nabzını kontrol etmek ve eksiklerinin olup olmadığını görmek için yapılan bir çalışma bu.

Öncelikle 3Ds Max yeni özelliklerinde farklı bir ara yüzle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Programa yeni butonlar eklenip, biraz renklendirilip kullanıcıların daha çok dikkatlerini çekmesi hedeflenmiş. 2017nin en büyük yeniliği render motoru. Yani yeni bir render motoru siz kullanıcılara sunulmuş durumda. Işık moduna yeni bir seçenek eklenmiş aynı zamanda. Aşağıda yapılan yeniliklerden söz edilmiş. Sizde 3ds max 2017 yeni özellikleri keşfedin.

-Orbit ile ilgili bazı düzeltmelere gidilmiş

-Viewport yakınlaştırma hataları tamamen düzeltilmiş

-Sıralı nesneler ve alt nesneler için koordinat sistemi düzenlenmiş

-Mirror aracı için geometri modu eklenmiş ve nesnelerin geometrisiyle oynama imkanı kullanıcılara sunulmuş

-UV editör, material id sorunu giderilmiş

-Eğri nesneler için yeni araçlar geliştirilmiş

-Offset kontrolörleri eklenmiş

-Kamera düzenleyici olarak sequencer eklenmiş

-Fiziksel materyaller eklenmiş

-Yeni render modu eklenmiş

-Mental ray’i artık kurulu olarak görmeyeceksiniz. Harici kullanımda ekleyebilme özelliği getirilmiş

-Sahne dönüştürücüler eklenmiş.

Sürümün avantajları

Bu sürümün avantajı olarak değerlendirilecek şey, birçok özellik kullanıcı inisiyatifine bırakılmış durumda. Programda kullanmadığınız ya da gereksiz bulduğunuz özellikleri kapatabilme özelliğine sahipsiniz. Bazı işlemlerin programı kastığını düşünebilirsiniz. İstediğiniz takdirde kapatabilir, programı hiç kasmadan sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca 3ds max 2017’nin içinde standart olarak gelen NvidiaMentalRay’in olmadığını yukarıdaki açıklamalarda belirtildiğini göreceksiniz. Bu da sonradan yüklenebilir olmasıyla tamamen kullanıcı inisiyatifine bırakılmış durumda. Sizde programı indirin ve 3ds max 2017 yeni özellikleri keşfedin.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

archicad nedir

Archicad Nedir?

Archicad, bir mimari tasarım programıdır. Archicad; kullanıcılara mükemmel bir mimari dizayn ve üretkenliği arttırma yeteneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!