Anasayfa / Teknik Eğitimler / After Effects Nedir?

After Effects Nedir?

After Effects, birçok tasarım ve prodüksiyon yazılımına sahip Adobe firmasının yayınladığı video kompozisyon ve post-prodüksiyon programıdır. Bu yazılım post prodüksiyon aşamasında kullanılır ve görüntüleri manipüle etmek için kullanılabilecek yüzlerce etkiye sahiptir. Bu, video ve görüntü katmanlarını aynı sahnede birleştirmenizi sağlar.

Video düzenleme, efekt, animasyon ve kurgu konusunda oldukça işlevsel bir program olan After Effects sayesinde çok kaliteli videolar elde edebilirsiniz. Ayrıca ses ile ilgili işlemlerde yapabilir videolarınızı dışarıya aktarabilirsiniz.

After Effects, layer mantığı ile çalışır. Proje kısmına eklenen müzik, görsel, grafik, fotoğraf, video gibi öğeler ayrı katmanlarda yer alır ve birbirleriyle entegrasyonlu çalışır. Kendi içerisinde de pek çok efekt ve filtrenin bulunduğu program üçüncü parti yazılımlar ve eklentilerle de çalışarak daha zengin bir program haline gelir.

After Effects ile Ne Yapabilirsiniz?

After Affects programı ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. İsterseniz 2 boyutlu isterseniz 3 boyutlu çalışmalara imza atarak yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Sahnenizi istediğiniz gibi oluşturup istediğiniz ışıklarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Çektiğiniz videolara görsel efekt verebilirsiniz. Sıradan bir videoya patlama sahnesi ekleyebilir, kazalar gerçekleştirebilir, fırtınalı, yağmurlu günler yaratabilir, kendi sahnelerinizi özgürce oluşturabilirsiniz.
Efekt ve filtreler dışında color correction, rotoscoping, keying vs işlemleri programı ön plana çıkartan en temel özelliklerdir. Eğer başlangıç aşamasındaysanız layer, keyframes, mask ve composite mantığını oturtursanız gerisi kendiliğinden gelecektir.

After Effects’i Kimler Kullanır?

After Effects’i kimler kullanır?” diye sorulduğunda ilk olarak video editörlerini, hareketli grafik tasarımcılarını, sosyal medya ve dijital medya tasarımcılarını, video yapımcılarını söyleyebiliriz. Ama günümüzün en hızlı bir şekilde yükselişe geçen programlarından biri olduğu içinde son zamanlarda hareketli videolara, animasyonlara kişisel ilgi duyan pek çok insan da bu programı öğreniyor.
After Effects eğitimi hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linke tıklayarak edinebilirsiniz.

http://www.bilisimegitim.com/bireysel-egitimler/3d-animasyon-egitimleri/3d-animasyon-egitim-paketi/adobe-after-effects-egitimi

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

cad

Tasarımcı İçin “CAD”in Yeri

Anahtar Kelimeler “Teknoloji”, “Tasarımcı”, “CAD”, “Autocad” Teknoloji, özellikle de bilişim teknolojisi, 20’nci yüzyılın sonlarında kazandığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!