Anasayfa / Yazılım 360 Eğitimleri / Android Dersleri

Android Dersleri

Android Yazılım Uzmanlığı İçin Eğitim

Günümüzde milyonlarca insanın cebinde taşımış olduğu mobil cihazlarda en fazla kullanılan işletim sistemi Android’dir. Android için yazılım üretmek, günümüzdeki yazılım dünyasının attığı en önemli adımlardan biridir. Buna bağlı olarak da kariyer sitelerinin bilişim alanında en fazla aranan kişilerin Android Yazılım Uzmanları olduğu görülmektedir.

Parlak bir kariyer sunulan Android Yazılım Uzmanlığı eğitiminde belirli günlerde ve belirli saatlerde kapsamlı bilgiler verilerek Android Yazılımı öğretilmektedir. 2014 yılında Android Marketi olan Play Store’de 20 Milyar değerine sahip olan bir uygulamanın indirildiğini görmüş olan yazılım uzmanları, kendi geliştirmiş oldukları özgün yazılımları market üzerinden satışa sunmuş ve fazladan tanıtım giderlerine gerek kalmadan büyük gelirler elde etmiştir. Bu da Android Yazılım Uzmanlığının önemini bir kez daha göstermiştir ve bu mesleğe olan talebi artırmıştır.

Android Yazılım Uzmanlığı eğitimine katılanlar, eğitim sonunda JAVA programlama dili ve Android Studio Ara Yüzü ile sektörde ihtiyaç duyulabilecek bütün yazılımları geliştirecek düzeyde bilgi sahibi olacaklardır. Android cihazların tamamının harita sistemlerine, sensörlerine ve kamera özelliklerine hakim bir şekilde sürekli olarak uygulamalar geliştirilebilecektir.

Android yazılım ve tasarım sektörünün bu kadar gelişmiş olmasına rağmen, bu yazılım ve tasarımı bilmeyen firma sayısı çok fazladır. Android Yazılım Uzmanlığı eğitimi ile firmalar ve kişilere atmaları gereken adımlar ile izlemeleri gereken yolları göstermek amaçlanmaktadır.

Android Yazılım Uzmanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Android Yazılım Uzmanlığı eğitimine herhangi bir uygulama fikrini tek başına hayata geçirmek ve bunu yayınlayarak hem reklam hem de uygulama market gelirleri aracılığı ile serbest yazılımcı olarak çalışmak isteyen kişiler katılabilir. Ayrıca Türkiye’de sayısı çok fazla olan yazılım ajanslarından birinde ya da mobil ajanslarda gelecek kariyeri düşünenler için de Android Yazılım Uzmanlığı eğitimi idealdir.

Kurumların mobil yazılım ihtiyaçlarının karşılanması için uygulamalar geliştirmek isteyen ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler de Android Yazılım Uzmanlığı eğitimine katılabilir. Android Yazılım Uzmanlığı eğitimi sonrasında alınacak sertifika ile yurt içinde ya da yurt dışında yeni iş fırsatları arayan, bilişim ve buna benzer alanlarda üniversite eğitimi alan öğrenciler kariyerinde önemli bir adım atmaktadırlar.

Kendi mobil yazılım ofislerini ve ajanslarını kurmak isteyen girişimci beyinler için Android Yazılım Uzmanlığı eğitimleri önemlidir. Var olan android yazılım bilgisini daha da geliştirmek ve bu alanda uzman olarak kariyerini yükseltmek isteyen kişilerin de bu eğitimine katılım sağlaması gerekmektedir.

Eğitim Sonrasında Alınacak Unvanlar ve İstihdam Alanları

Android Yazılım Uzmanlığı eğitimi sonrasında Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı, Android Geliştirme Uzmanı ve Android Yazılımcısı unvanları alınmaktadır. Bu unvanlar ile Bilgi – İletişim Teknolojileri alanlarında mobil uygulamalar hizmeti veren bütün yazılım firmalarında veya bu hizmetlere ihtiyaç duyulan kurumlar ile firmalarda çalışma fırsatı elde edilmektedir.

Oracle ya da Sun İş Ortaklarında çalışma şansı elde edebilecek Android Yazılım Uzmanları, kendi yazılım firmalarını kurarak da kariyerlerine devam edebilmektedir. Bunun dışında Android Yazılım Uzmanlığı alanında serbest çalışma alanları da mevcuttur. Android Yazılım Uzmanlığı eğitimi sonrasında çok geniş alanlarda çalışma şansı elde edilebilmektedir.

Eğitimin İçeriği

Android Yazılım Uzmanlığı eğitiminde platformun gelişimi ve özellikleri ile eğitime başlanır. Belirlenen gün ve saatler diliminde gerekli olan bütün eğitimler verilmektedir. Verilen temel eğitimlerin başlıkları şunlardır:

Sistem mimarisi

Temel Android Bileşenleri

Layout

Wiev

Log yapısı ve Debug

Notifications

Temel Android Bileşenleri Service Eğitimi

Broadcast Receiver Eğitimi

Content Provider Eğitimi

Widget Eğitimi

Sensorler

Lokaston Servisleri

DB İşlemleri / SQLite

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

en çok kullanılan programlama dilleri nelerdir

Programlama Dilleri Nelerdir?

Bilgisayarlar olmadan hayata devam etmek artık neredeyse imkansız. Gündelik yaşamda kullandığımız en basit ürünlerde bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!