Anasayfa / Teknik Eğitimler / Autodesk Sertifikası Nasıl Alınır?

Autodesk Sertifikası Nasıl Alınır?

Autodesk; Amerikan ve çok uluslu bir yazılım şirketidir. İlk olarak 1982 yılında ortaya çıkmış olup mühendislik, mimarlık çalışmalarında kullanılmaktadır.  Autodesk bu konuda AutoCAD’in ilk versiyonu olarak kabul edilmektedir. Autocad genellikle herkes tarafından bilinmekte olup, projeleri 3 boyutlu olarak görülmesini sağlayan bir yazılım programı olarak kullanılmaktadır. Autocad mimarlar, mühendisler ve yapısal tasarımcılar tarafından binaları ya da diğer yapıları tasarlamak, taslak halinde incelemek ve model olarak görüntülemek maksadıyla kullanılmaktadır. Eğer mimar ya da mühendislik mesleğini icra ediyorsanız mutlaka Autocad hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Autodesk 2 boyutlu inceleme fırsatı sunarken Autocad ise daha gelişmiş olan bir yazılım olarak bilinmektedir. Zaten Autodesk Autocadin temelini oluşturmaktadır.

 

Uluslararası Autodesk Sertifikası

Autodesk sertifikasına sahip olabilmek için öncelikle bunun ile ilgili eğitim veren kurumlardan sınava hazırlanmak için destek alabilirsiniz. Daha sonra ise Autodesk sertifikasına girişinizi ve kaydınızı yaptırdıktan sonra sınava girmeye hak kazanırsınız. Burada bilmeniz gereken önemli olan şey Autodesk sertifikası için mutlaka kaydınızın oluşturulmasıdır. Daha sonra sınavınızın online olarak yapılmaktadır. Bu sınavlar Autodesk yetkili test merkezleri tarafından yürütülmektedir. Sertifika sınavlarına girmeden önce mutlaka gerekli eğitimeri almalısınız. Böylelikle konu hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız ve sınavda herhangi bir yabancılık yaşamayacaksınız. Autodesk, autocad eğitimleri yaklaşık olarak 300 ile 400 saat arasında değişmektedir.

Sertifika sınavına katılabilmek için mutlaka sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Bu konuda sizleri yönlendiren eğitmenleriniz bulunacaktır. Peki, neden böyle bir sertifika almalısınız? Çünkü autodesk sertifikası özgeçmişiniz için oldukça iyi bir detay olacaktır. Sınav bizzat Autodesk tarafından yapılır ve bunun sonucunda sertifikalı profesyonel logoya erişmenizi sağlar. Ayrıca bu sertifikaya sahip olduktan sonra ise birlikte çalıştığınız kişi sertifikalı profesyonellerin Autodesk veri tabanında sertifikanızı görüntüleyebilir. Autodesk ve autocad çalışmalarınız sayesinde tüm çalışmalarınızı ve tasarımlarınızı 3 boyutlu olarak görme imkanınız olacaktır. Son derece profesyonel çalışmalara imza atmanız mümkün olacaktır.

 

Autodesk Hakkında Her Şey

Autodesk orijinal sitesinde bile kullanıcılarını yaratıcılığa sevk etmek amacıyla herhangi bir şey yap parolası ile yola çıkılır. Aslında pek farkında olmasak da çevremizdeki her yapının ya da her tasarımın altında autodesk yer almaktadır. Şimdiye kadar yüksek performanslı bir araba kullandıysanız, bir gökdelene bir mimari yapıya hayran kaldıysanız, akıllı telefon kullandıysanız veya güzel bir film izlediyseniz bunların temelinde Autodesk yazılımının yattığını görme şansınız olacak. Dünya çapında pek çok alanda kullanılmakta olan bu yazılım ülkemizde yeni yeni farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Daha önceleri mimari yapılarda veya mimari tasarımlarda sıklıkta kullanılmaktaydı. Zaten Autodesk sertifikası almak isteyen insanların çoğu da mühendis, mimar grubunu oluşturmaktadır.

Autodesk sertifikası pek çok alanda ve ülkede geçerliliği olan bir sertifikadır. Autodesk eğitimi ve öğrencileri de son derece destekleyerek tasarımlarının ortaya konması için imkanlar sunar. Dünya çapındaki endüstri liderleri tarafından kullanılan aynı yazılım ve yaratıcılık araçları ile farklı tasarımlar ortaya koyabilir. Yeniliklere katkıda bulunabilirsiniz. Bu nedenle autodesk dünya çapında da yüksek ilgi görmektedir. Çünkü autodesk yazılımları sayesinde tüm sektörlerde orijinal ve yaratıcı çöüzler bulabilir, Yenilikçi çalışmalara öncülük edebilirsiniz. Bunun için bu konuda profesyonel olarak eğitim görmeli ve bu konu hakkında gereli olan sınavları başarı ile tamamlayıp autodesk sertifikasına sahip olmanız gerekecektir.

 

Autodesk Sertifikası ile Öne Geçin

Dünya çapında milyonlarca insan daha iyi bir dünya hayal etmek, tasarlamak ve yaratmak için Autodesk araçlarını kullanmaktadır. Profesyonel kişilerin kullandığı araçlara ve iş akışlarına hakim olarak kariyerinizi geliştirin ve Autodesk sertifikası ile uzmanlık kazanarak yeteneklerinizi gösterme imkanı elde edersiniz. AutodCAD, AutoCAD Civil 3D, Inventor, Revit, Maya, 3DS Max tasarımlarını profesyonel düzeyde kullanarak endüstriyel bir şekilde iş hayatına ya da eğitim hayatına katkıda bulunabilirsiniz. Günümüzde Autodesk Sertifikalı Profesyonel olmak, iş hayatınızda da sizi bir adım öne taşıma imkanı sunacaktır.

Autodesk sertifikaları, mühendislik, dijital sanatlar, mimari ve daha pek çok alanda kariyerlerin ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu sertifikalar sayesinde tasarım ve mühendislik eğitimi veren kurumlarda da yeni öğrenciler yetiştirme ve onlara da bu ayrıcalıklı yazılım hakkında detaylı bilgi verme imkanı sunar. Bu sertifikaya sahip olarak cvnizde güzel bir belgeye yer açmış olacaksınız. Ülkemizde de modellemelerin 3 boyutlu bir şekilde incelenmesi amacıyla kullanılsa da inşaat mühendisleri, makine ya da elektrik mühendisleri sıklıkla autodesk ya da autocad programlarına başvurmaktadır. Ayrıca mimarlar tarafından da hem maliyetleme hem de modelleme açısından da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir autodesk sertifikası her zaman sizin ve kariyeriniz için avantajlı olacaktır.

 

Autodesk Sertifikasyonu ile Kariyerinize Yön Verin.

Autodesk yazılımının önemini detaylı bir şekilde ifade ettik. Autodesk sertifikasına sahip olmak kariyerinizde sahip olmak sizi daima bir adım öne geçirecektir. Bu nedenle de mutlaka autodesk sertifika sınavlarına girmeli ve bu belgeye sahip olmalısınız. Yapılacak olan sınavlar ile bilmeniz gereken bir diğer durum ise bu sınavlara yılda 3 kez girmeniz mümkün olacaktır. Sınavları online yani çevrim içi yapılmaktadır. Yaşanabilecek olan çevrimiçi sıkıntılarda ise sınav duraklatılır ve kaldığınız yerden devam etme imkanı sunmaktadır. Artık sadece mimari yapılarda, binalarda ya da inşaat işlerinin tasarımında autodesk yazılımı kullanılmamaktadır.

Günümüzdeki teknoloji çağının bir parçası olan autodesk yazılımları sayesinde her alanda muhteşem tasarımlar ortaya koyulması mümkün olmaktadır. Dijital sanatlarda, bir araba modelinin tasarımında, akıllı telefonların yapım aşamasında bu programa sıklıkla başvurulmaktadır. Yani bir autodesk sertifikasına sahip olmak siz her daim bir adım öne çıkartacaktır. Belki de hayran kaldığınız o yapıları sizler oluşturabileceksiniz. Bunun için bilgi ve hayal gücü yeterli olacaktır. Autodesk kullanıcılarına pek çok imkanı bir arada sunmaktadır. Bununla pek çok şey üretebilir bu sayede güzel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Autodesk Sertifikası Hakkında Genel Bilgi

Autodesk iki kategoride kullanıcılarına sertifika fırsatı sunmaktadır. Bu alanlar ise Autodesk Sertifikalı Kullanıcı ve Gelişmiş Sertifikalı Profesyonel olmak üzere iki kategoride belirlenmiştir.

  • Autodesk Sertifikalı Kullanıcı; temel seviyeyi ifade eder yani giriş seviyesi için geçerlidir. Bu noktada yeni başlayanlar ya da öğrenciler için daha mantıklı olacaktır. Bu sayede temeliniz daha sağlam olduğundan profesyonel aşamada daha kolaylıklar yaşayabilirsiniz. Bu sertifika sizin giriş seviyenizi ifade eder. Bağımsız çalışma veya kurumsal uyumluluk için sınavlar yapılmaktadır.
  • Gelişmiş Sertifikalı Profesyonel; adından da anlaşılacağı üzere daha profesyonel işler için kullanılan sertifikadır. Daha karmaşık olması nedeniyle daha deneyimli ve bilgili olmakta fayda olacaktır. Bu sertifikayı almak isteyenlerin temel amacı rakipleri karşısında avantaj sağlamak olmaktadır.

Görüldüğü üzere Autodesk sertifikası uluslararası düzeyde geçerliliği olan bir sertifikadır. Bu nedenle de yapılan sınavlarda birtakım kriterler göz önüne alınmalıdır. Bu sertifikaya sahip olarak bu konuda rakiplerinizden daha önde olabilirsiniz. Ayrıca aldığınız sertifika autodeskin veri tabanında kayıt altında tutulur. Tüm bu bilgiler ışığında bilinmesi gereken bu sertifikanın size gerçekten büyük avantaj sağlayacak olmasıdır. Bu nedenle ilgili sınavlara girerek sertifikanızı alabilirsiniz.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

archicad nedir

Archicad Nedir?

Archicad, bir mimari tasarım programıdır. Archicad; kullanıcılara mükemmel bir mimari dizayn ve üretkenliği arttırma yeteneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!