Anasayfa / Genel / En İyi Slayt Yapma Programları Nelerdir?

En İyi Slayt Yapma Programları Nelerdir?

Bilgisayarların yaygınlaşması, iş hayatında da yeni bir sıçrama yaratmış ve kalabalıklar önünde zaten insanı oldukça heyecanlandıran sunumlara bir de slaytları eklemişti. Slatyla sunum hazırlamak öğrencilikten itibaren önemli oldu ve aynı zamanda etkileyici bir sunum tekniği olarak bugün hala yerine geçebilmiş bir sunum tekniği de yok! İşte gerek iş hayatında gerekse eğitim sürecinde sunumları daha etkili hale getiren ve işinizi kolaylaştıran en iyi 5 slayt programı!

Teknoloji ilerledikçe bilgisayar teknolojileri de gelişiyor. Bunun olumlu yansımaları da işlerimizi her yerde giderek daha fazla kolaylaştırıyor. Yeni nesil bilgisayar programları sayesinde artık çok daha janjanlı sunumlar hazırlamak, kalitesi yüksek görseller, videolar ve tabi efektlerle bu sunumları desteklemek mümkün. Bu da etki alanınızı genişletmeniz anlamına geliyor. Bugün piyasada pek çok slayt hazırlama programı bulunuyor. Bunlar arasında hangilerini en iyisi olduğu konusunda kafanız karışıyorsa bu yazımızda size aradığınız destek kuvveti verebiliriz.

İşte En İyi Slayt Programları Listesi

Prezi Slayt Programı

Prezi özellikle son yıllarda Türkiye’de giderek daha çok tercih edilen bir slayt hazırlama programı. Bu programın en önemli özelliği çok daha az fakat çok daha etkileşimli sunum sayfaları hazırlayabiliyor ve böylelikle çok daha fazla şeyi aynı anda anlatabiliyorsunuz. Kullanışlı bir slayt hazırlama programı olarak Prezi oldukça dikkat çekiyor. Programın yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği var ve aynı zamanda temalar arası geçişleri de kolaylaştırıyor. Ücretsiz versiyonu bulunan bu programın, ücretli versiyonunda daha fazla olanağa sahip oluyorsunuz.

 

Google Slides Slayt Progamı

Google Slides da çok tercih edilen bir program olarak karşımıza çıkıyor. Arayüzü Powerpoint ile benzerlik gösteren bu slayt hazırlama programında herhangi bir program indirmenize gerek kalmıyor. Slayt hazırlamak için çok fazla vaktiniz yoksa Google Slides size online bir çözüm sunmuş oluyor. Google Slides, tüm Google araçları ile uyumlu çalışıyor. Mobil ve bulut teknolojisi açısından da oldukça avantajlı bir program olduğunun altını çizelim.

 

Haiku Deck Slayt Programı

Hazır şablonlar her zaman işleri kolaylaştırıyor. İşte Haiku Deck de bu nedenle çok fazla tercih ediliyor. Program bünyesindeki hazır şablonlar veya kullanıcıların kendilerinin oluşturabileceği şablonlar ile oldukça etkili sunumlar hazırlamak mümkün oluyor. Yoğun çalışanların özellikle tercih ettiği hazır şablonlar zaman kazandırmaları adına oldukça önemli. Ayrıca akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarla da uyumlu çalışıyor. Program aynı zamanda ücretsiz olarak fotoğraf indirme ve Youtube videolarını sunumunuza taşımanıza da imkan sağlıyor.

 

SlideRocket Slayt Programı

Yine dikkat çeken ve tercih edilen bir slayt hazırlama programı: SlideRocket! Bu programla birçok sunumu kendiniz hazırlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Powerpoint sunumlarını da SlideRocket programında açabiliyor ve üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

 

PowToon Slay Programı

Çağımızın önemli birer parçası animasyonlar ve aynı zamanda kitlesel bir iletişim aracı olarak da ilk sıralarda yer alıyorlar. İşte PowToon’un en önemli özelliği de bu program sayesinde sunumlarda animasyon kullanabiliyor olmanız. Özellikle ürün tanıtımları için PowToon programını ısrarla öneriyoruz. Animasyon ve kısa çizgi sinema oluşturmak isteyenler Powtoon’u tercih etmeli.

 

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

Özel kurs eğitimlerinin uzaktan sürdürülmesi milli ekonomiye katkı sağlayacak

Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çevik, özel kurs eğitimlerinin uzaktan sürdürülmesinin …

Bir Yorum

  1. Başka önerebileceğiniz slayt programı var mıdır peki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!