Anasayfa / Genel / En İyi Ücretsiz 5 VPN Programı

En İyi Ücretsiz 5 VPN Programı

Özellikle internet erişiminin engellendiği dönemlerde sıkça duyduğumuz bir terim, VPN. Hatta pek çok kişi ilk olarak VPN ile bu şekilde de tanışmış olabilir. Peki, VPN nedir, nasıl kullanılır? VPN kullanmak için ille ücret ödemek gerekir mi? İşte en iyi 5 VPN programı!

Virtual Private Network’ün kısaltması olan VPN “sanal özel ağ” anlamına geliyor ve aslında internete başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlıyor. VPN yalnızca internete bağlanmayı sağlamakla da kalmıyor aynı zamanda bağlantıyı daha güvenli hale de getiriyor. Bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreleyen VPN bu sayede kimliğinizi de gizliyor. Daha pek çok avantajı bulunan VPN’i ücretsiz şekilde kullanmak da mümkün. Öncelikle VPN’in ne için kullanıldığına detaylı olarak bakacak olursak şunları söyleyebiliriz:

 

  • Genellikle kısıtlı ve yasaklı sitelere giriş için kullanılıyor. VPN ile adresiniz başka bir ülkede gibi görünüyor ve böylelikle yasaklı sitelere erişim engeliniz de ortadan kalkıyor.

 

  • Yapılan yasa dışı dosya indirme işlemleri nedeniyle çoğu zaman Torrent sitesi yasaklanabiliyor. Bu da VPN ihtiyacını açığa çıkarıyor.

 

  • Uzaktan yapılan işlerde güvenlik açısından VPN önem kazanıyor. Şirketler de bunu tercih ediyor. Aynı şekilde okul ağının yönetimi içinde VPN önemli bir bağlantı aracı olarak karşımıza çıkıyor.

 

  • İnternet kullanımlarında güvenlik önemli bir konu… Özellikle de banka bilgilerinin başkalarının eline geçmesi riskine karşılık VPN programlarından faydalanmanız oldukça önemli. Bu programlar şifre güvenliğinizi de sağlıyor ve siber saldırılardan sizi koruyor.

 

En iyi, güvenli ve ücretsiz VPN programlarını sizin için listeledik.

 

Tunnelbear

TunnelBear, üst düzey güvenlik ile kimliksiz web etkinliklerini garanti ede bir VPN programı olarak öne çıkıyor. Ancak yoğun kullanım nedeniyle internet hızını çok düşürdüğünün de altını çizmekte fayda var. Kullanıcılara aylık 500 MB ücretsiz VPN servisi sunan TunnelBear kotanızı yükseltmek içinse onunla ilgili bir tweet atmanız yeterli.

 

ProtonVPN

ProtonVPN de gizlilik ve güvenlik konularında çok iddialı bir program ve en az TunnelBear kadar öne çıkıyor. Üstelik internet hızı bakımından da oldukça iyi bir performansı var. Ücretli sürümünden ok daha iyi verim alabilirsiniz ama VPN için ücret ödemeyi tercih etmiyorsanız ProtonVPN’in ücretsiz versiyonu da işinizi görecektir.

 

Hotspot Shield

Aslına bakılırsa bir dönemin en popüler VPN servislerinden biri Hotspot Shield. TunnelBear’dan bile daha fazla kullanıldığı dönemler oldu. Ancak kullanıcı gizliliği açısından bazı tartışmalar ortaya çıkınca bu popülerliği de rafa kalktı. Yine de iyi ve kaliteli bir VPN servisi olduğunun altını çizelim. 7 günlük ücretsiz deneme süresi var ve tercih edebilirsiniz.

 

Windscribe

Ücretsiz VPN servisleri arasında en iyi hizmet sunanlardan biri Windscribe. 10 farklı ülkeye yüksek hızlı erişim sağlıyor. Bunun yanı sıra 10 GB gibi yüksek bir kotayla ücretsiz olduğunu da unutturuyor. VPN servisleri arasından seçim yaparken bu kriterleri de dikkate almanızda fayda var.

 

NordVPN

Son olarak tavsiye edebileceğimiz bir başka VPN servisi de NordVPN. Bu programın en önemli özelliği son derece basit ve kullanışlı bir kullanıcı ara yüze sahip olması. Öte yandan, üst düzey kullanıcı güvenliğiyle de tercih edilirliğini arttırıyor. NordVPN’in de 7 günlük ücretsiz deneme sürümü var.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

Özel kurs eğitimlerinin uzaktan sürdürülmesi milli ekonomiye katkı sağlayacak

Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çevik, özel kurs eğitimlerinin uzaktan sürdürülmesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!