Anasayfa / Grafik Web Eğitimleri / En İyi Ücretsiz Photoshop Programları

En İyi Ücretsiz Photoshop Programları

İyi fotoğraf çekmek kadar artık iyi fotoğraf düzenlemek de önemli. Hatta iyi fotoğraf düzenlemek neredeyse daha önemli hale geldi. Pek çok iş yeri çalışanlarında photoshop programı kullanabilme özelliğini arıyor. Bilgisayar programlarını iyi kullanabilmek artık yabancı dil bilmekten bile daha önemli. Bir fotoğrafı en iyi şekilde düzenlemek içinse biraz emek vermek gerekiyor elbette, ancak bunu yapabileceğiniz ücretsiz ve basit photoshop programları var. En iyi ücretsiz photoshop programlarından birini seçin ve fotoğraf makinesinden daha iyisini bilgisayar ortamında yapın.

Bilgisayarda fotoğraf düzenlemek mi istiyorsunuz? O halde photoshop’u en pratik şekilde kullanmanızı sağlayacak programlara ihtiyacınız var demektir. Fotoğrafların kullanılan DSLR veya aynasız makine üzerinde ya da daha sonradan üzerinde oynanması ve rötuşlanması işlemlerine fotoğraf düzenleme, sayısal fotoğraf ya da en bilinen tabiriyle photoshop deniyor. Fotoğrafları düzenlemek kimi zaman yalnızca basit tonlamaları gerektirirken, kimi zaman daha fazla uğraş ve daha ince detaylar isteyebiliyor. Örneğin, moda çekimlerinin çok büyük bir kısmı çekim sonrasında uzun süren photoshop işlemlerini beraberinde getiriyor. Bir fotoğrafçının veya tasarımcının bu anlamda tüm beklentilerini karşılayan bilgisayar programları mevcut. Sizin için en iyi ücretsiz photoshop programlarını listeledik.

 İşte Ücretsiz Photoshop Programları

GIMP

GNU Image Manipulation Program, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir program. Bu program oldukça güçlü araçlara sahip, bu sayede de istenen her türlü değişikliğin kolaylıkla yapılmasına imkan tanıyor. Çok uzun bir süredir Linux’un vazgeçilmez fotoğraf düzenleme programı GIMP ve oldukça da popüler.

 

Paint.Net

Paint.Net açık kaynak kodlu ve çok geniş eklenti desteğine sahip bir program. Son derece basit kullanımı sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen bir fotoğraf düzenleme programı olarak da çok tercih ediliyor. Microsoft’un basit seviyedeki fotoğraf düzenleme aracı olan Paint programından yola çıkarak geliştirilen bu programla ücretsiz olarak ve çok rahat bir şekilde fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

 

PhotoSpace

PhotoScape bir fotoğraf düzenleme programında bulunması gereken en temel araçları ve de efektleri sunan bir program. Programın özellikleri ve kullanıcılara sağladığı avantajlar ise şöyle: Kullanıcı dostu ara yüz, Türkçe dil özelliği, otomatik ayarları, hareketli gif yapabilme ve farklı resimleri tek bir resim dosyası içerisinde birleştirme… Ücretsiz bu programla her türlü fotoğraf düzenleme işlemini yapabiliyorsunuz.

 

Google Nik Collection

Daha profesyonel olmak isteyenler için Google Nik Collection programını öneriyoruz. Bu program sayesinde fotoğraflar üzerinde yine hem ücretsiz oynayabilir hem de çok daha profesyonel işlere imza atabilirsiniz. Programın içeriğinde color efex pro, silver efex pro, viveza, hdr efex pro, sharpener pro bulunuyor. Menüsünde renk ve bozukluk düzeltme, ton seçme gibi seçenekler bulunan Google Nik Collection programıyla fotoğrafın hatlarını da keskinleştirebiliyorsunuz.

 

IrfanView

Basit ihtiyaçlarınızı gidermek için Irfanview programından başka bir program aramanıza gerek yok! Windows işletim sisteminde kurulan ilk yazılımlardan birisi IrfanView ve son derece basit bir fotoğraf görüntüleme programı olarak fotoğrafları oldukça iyi düzenlemenize de yardımcı oluyor.

 

Fotor

Fotoğraflarınızı işleyebilmeniz ve düzenleyebilmeniz için tasarlanmış ve gelişmiş özellikler içeren bir program da Fotor. Bu program ile kontrast veya parlaklık ayarlama gibi basit işlemleri yapabiliyorsunuz. Daha fazlasını aramayanlar için Fotor yeterli bir düzenleme programı.

 

PhotoPlus

PhotoPlus, dijital fotoğraflar üzerinde profesyonele yakın düzenlemeler yapılmasına olanak tanıyor. İleri seviyede işleme yapabilmenizi sağlayan PhotoPlus programıyla fotoğraflarda görünmesi istenmeyen unsurlar silinebiliyor. Eski fotoğraflar da bu program sayesinde onarılabiliyor ve bazı görsel efektler kullanılarak fotoğraflarda daha etkili sonuçlar almak mümkün oluyor.

 

Pixlr

Fotoğraf düzenleme programı olarak kullanılan Pixlr aynı zamanda web üzerinden de kullanılabildiği için çok tercih edilen programlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İnternet tarayıcıları üzerinden çalışabilen Pixlr, pek çok işlevi yerine getiriyor ve hem Android hem iOS’ta uygulama olarak kullanılabiliyor.

 

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

grafik tasarım nedir

Grafik Tasarım Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Son yıllarda cazip bir meslek haline gelen grafik tasarım genel olarak reklam, resim, çizim, illüstrasyon, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!