Anasayfa / Grafik Web Eğitimleri / En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Bilgisayar ya da akıllı telefonlarda fotoğraf düzenleme işlemlerini gerçekleştirmek, son derecede başarılı olan programlar sayesinde hayata geçirilebilmektedir. Çekilen ya da var olan tüm fotoğrafları düzenleme işlemine tabi tutmak hem kişisel bilgisayarlardan hem de akıllı telefonlar yardımıyla hayata geçirilebilecek olan bir uygulamadır. Cihazlara indirilecek ve rahatlıkla kullanılacak olan söz konusu düzenleme uygulamalarının genel olarak istenilen sonuçları sağlayabileceği de bilinebilmektedir. Sizler için en iyi fotoğraf düzenleme programlarını derledik.

 

Bilgisayarlarda Kullanılabilecek En İdeal Fotoğraf Düzenleme Programları

GIMP:

 

GNU Image Manipulation Program olarak adlandırılan GIMP adlı program, tamamen açık kaynaklı ve ücretsiz bir biçimde hizmet vermektedir. Photoshop gibi uygulamalar ar5asında fazlasıyla dikkat çeken GIMP uygulaması, aynı zamanda da farklı farklı özellikleri içerisinde barındırmaktadır. İlk başlarda Linux tarafından kullanılsa da zaman içerisinde Windows ya da Mac gibi işletim sistemleriyle de uyumlu hale gelmiştir.

 

PAİNT.NET

Microsoft tabanlı var olan en basit fotoğraf düzenleme uygulaması olan Paint platformundan dolayı ortaya çıkmıştır. Gönüllü yazılımcılar tarafından ortaya konulan Paint.NET uygulaması, çok geniş özellikleriyle kullanıcılara hitap eden bir konumda yer almaktadır.

 

PhotoScape

PhotoScape uygulamasıyla beraber hareket edecek olan kullanıcıların, en fazla gereksinim duyulan ögelerle karşı karşıya kaldıkları bilinmektedir. Aynı zamanda kolay bir biçimde kullanılmasının yanı sıra Türkçe dilini içermesinden ötürü de genel olarak tercih edilen bir uygulama olarak tanımlanabilmektedir. Farklı resimleri tek bir dosya haline getirebilme konusunda da etkili olan bu uygulama içerisinde her türlü düzenleme faaliyeti içerisinde yer alabilmek mümkün olacaktır.

 

Google Nik Collection

Google Nik Collection adı verilen uygulama ile beraber de resimleri kolaylıkla düzenlemek mümkün olmaktadır. Profesyonel anlamda düzenleme yapmak isteyen kullanıcıların ücretsiz bir biçimde yararlanabilecekleri bir ögedir. Aynı zamanda da renk tonu ve netlik konusunda da gerekli desteği sürekli olarak sağlayabilmesiyle de bilinmektedir.

 

IrfanView

Windows işletim sistemi içerisinde ilk kurulan program olarak bilinen IrfanView, aynı zamanda da son derecede hafif bir program olmasıyla da bilinmektedir. Resimlere dayalı olarak gerçekleştirilecek olan bu faaliyetler esnasında kolaylıkla yararlanmak da söz konusu olabilmektedir.

 

Fotor

Fotoğrafları düzenlemek amacıyla kullanılacak olan Fotor adlı uygulama sayesinde etkili sonuçlar alabilmek mümkündür. Bu program ile genel olarak tonlama ve parlaklık ayarlarını gerçekleştirmek söz konusu olabilmekte ve bunun için birden fazla ayarlamayı hayata geçirebilmek de bilinmektedir.

 

PhotoPlus

PhotoPlus adlı uygulama profesyonele en yakın sonuçları elde etmek adına etkili bir yapıda yer almaktadır. Dijital ortamda değiştirilecek olan resimlerin en etkili sonuçlar sağlaması konusunda ideal olarak görülebilmektedir. Aynı zamanda da resim üzerinde silme ya da onarma işlemlerini gerçekleştirmek de söz konusu olabilmektedir.

 

Pixlr

Pixlr fotoğraf uygulaması, etkili bir Photoshop alternatifi olarak görülebilmektedir. Tarayıcı destekli bir biçimde sunulacak olan bu uygulama sayesinde kolaylıkla işlemleri gerçekleştirebilmek mümkün olmaktadır. Tamamen ücretsiz bir hizmet olan Pixlr, Android ve iOS işletim sistemini de desteklemesiyle bilinmektedir.

 

Mobil Cihazlarda Kullanılan Resim Düzenleyici Uygulamalar

 

Adobe Photoshop Lightroom CC

Mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan Adobe Photoshop Lightroom CC uygulaması, fotoğrafların etkili bir biçimde düzenlenmesini sağlamaktadır. Başarılı düzenleme örnekleri sunan ADobe Photoshop Lightroom CC adlı uygulama aynı zamanda da ücretsiz olmasından ötürü de ilgi çekmektedir. Senkronize olanakları da sağlayan bu uygulama; bilgisayar üzerinden de kullanılabilmekte ve telefon ile bilgisayar arasında da ideal bir bağlantı olarak görülebilmektedir.

 

VSCO

Fotoğrafçılık alanıyla yakından ilgilenen kişilerin VSCO uygulamasına yönelebildikleri bilinmektedir. Doğal bir görüntüyü fotoğraflarına yansıtmak isteyen ve geniş düzenleme seçeneklerinden yararlanma amacı güden kişilerin bu uygulamaya dayalı hareket etmeleri de söz konusu olabilecektir. Özellikle Instagram kullanıcıları için de farklı farklı filtre seçeneklerini sunan VSCO; neredeyse benzersiz bir yapıda yer almaktadır. Özellikle Android işletim sistemine dayalı olarak mükemmel işleri ortaya koyabilme konusunda da etkili bir yapıda yer alabilmektedir.

 

Google SnapSeed

Google tarafından geliştirilen ve tam olarak mükemmel olarak adlandırılan Google SnapSeed uygulaması, profesyonel bir mobil fotoğraf düzenleme uygulaması olarak görülebilmektedir. Fotoğrafların daha da net bir görüntü elde etmesinin ve farklı filtrelerle bezenmesinin sağlanması noktasında da önemlidir. Ücretsiz olan bu uygulama aynı zamanda da kırpma işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir.

 

AutoDesk Pixlr

Cep telefonuyla yakından ilgilenerek, resimlerini mobil kamerayla çekme süreçlerini gerçekleştiren kişiler için AutoDesk Pixlr uygulaması son derecede önemli bir yapıda yer almaktadır. Ayarlar ile beraber kolaylıkla bu tip işlemleri gerçekleştirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

 

Enlight Photofox

Sosyal medyayı sıklıkla kullanan kişilerin tercih ettiği resim uygulamalarından bir tanesi olarak da Enlight Photofox uygulaması öne çıkmaktadır. Ücretsiz olarak kullanımda olan Enlight Photofox uygulaması sadece ios işletim sistemi içeren Apple ürünlerini kapsayan bir uygulama olarak bilinmektedir.

 

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express adı verilen uygulamayla etkili ve hızlı resim düzenleme işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Resim düzenlemenin yanı sıra kolaj yapma işlemleri de bu uygulama dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Basit seviyede var olan tüm gereklilikleri kolaylıkla karşılayan bu uygulama ile resimleri istenilen noktaya getirebilmek söz konusu olabilmektedir. Kırpma, döndürme, çevirme gibi işlemlerin kısa süre içerisinde halledilebileceği bilinmektedir. Aynı zamanda da resimlerde ortaya çıkan kırmızı göz olgusunu da ortadan kaldırabilmektedir. Mobil uygulamalar için etkili bir program olan Adobe Photoshop Express uygulaması; tamamen ücretsiz bir biçimde kullanıcılara sunulabilmektedir. Aynı zamanda da temel resim değiştirme uygulaması İos ve Android işletim sistemi destekli bir biçimde de çalışarak, kullanıcıları tatmin etmeye an be an devam etmektedir.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

grafik tasarım nedir

Grafik Tasarım Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Son yıllarda cazip bir meslek haline gelen grafik tasarım genel olarak reklam, resim, çizim, illüstrasyon, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!