Anasayfa / Grafik Web Eğitimleri / Grafik Tasarım Dersleri

Grafik Tasarım Dersleri

Herhangi bir mesajın görsel bir yolla hedef kitleye ulaştırılabilmesi için; basın ilanı, büyük boy sokak afişi, logo, ambalaj, afiş ve çizgi filmler gibi çeşitli tasarımları yazı veya görsel elemanlar yardımıyla sanatsal ölçülerde tasarlayan veya çizen kişileri yetiştiren eğitim dalına grafik tasarım adı verilmektedir. Bu alanda eğitilmek üzere kursa katılanlar, katıldıkları programın yapısına uygun olarak; tasarımda denge unsuru, dijital çizim teknikleri, kompozisyon, baskı teknikleri, ışık ve perspektif gibi çeşitli konularda özel olarak yetiştirilmektedir. Bir grafik tasarım eğitimine katılan kişi; CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Indesign, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, etkili sunum ve portfolyo hazırlama, tipografi ve tasarım teknikleri konusunda bilgi sahibi olabilmektedir.

grafik tasarım kursu eğitimi

Düş dünyasını bir tuval resmi tadında bilgisayar ortamında yapmak isteyenler, Adobe Photoshop kullanmayı öğrenerek, programın gelişmiş araç paletini kullanabilir. Quarkxpress programı ile de yazılı basında gazete, dergi ve kitap mizanpajı yapabilirsiniz. Böylece hem Türkiye’de hem dünyada popülerliğini arttıran görsel iletişimi yakından takip etmiş olursunuz.

Adobe Photoshop, CorelDraw, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, tipografi, etkili sunum ve portfolyo hazırlama ve tasarım tekniklerini verilen grafik tasarımı eğitiminde detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Adobe Photoshop: Kişilere piksel bazında çizim yapma, fotoğraf düzenleme işlemleri ve reklam, görsel düzenlemeleri yapma imkanı sunmaktadır.

CorelDraw: Vektörel tabanlı olan CorelDraw; tasarımcılık veya grafikerlik yapanlar ile profesyonel sanatçı olanlar için tasarlanmış bir grafik tasarım programıdır.

Adobe Acrobat: En iyi PDF çözümlerindendir. Bu uygulamayla PDF ’ler istenilen aygıtta doldurulabilir, imzalanabilinir ve paylaşılabilir. Tüm bunlara olanak tanıyan bir mobil uygulama içeren program sayesinde kullanıcılar, basılmış belgelerde dahil olmak üzere istedikleri herhangi bir dosyayı düzenleyebilir.

Adobe Illustrator: Özellikle ambalaj tasarımı üzerine kullanılmakta olan, multimedya ve grafikler için tasarlanan bir illüstrasyon programıdır.

Adobe Indesign: Son derece profesyonel bir sayfa mizanpajı uygulamasıdır.

Tipografi: Yazıyı belirli teknikler kullanarak, düzenleme ve etkili bir hal kazandırabilme işlemidir.

Etkili Sunum ve Portfolyo Hazırlama: Çalışmalar her ne kadar iyi olursa olsun, iyi bir şekilde sunulmalıdır. Etkili sunum dersleri kapsamında; sunumun fiziki yapısı, illustrator, photoshop ve indesign gibi çeşitli tekniklerin ne şekilde kullanılmasının gerektiği ve sunum uygulama teknikleri öğretilmektedir.

Tasarım Teknikleri: Tasarım teknikleri dersinde kişilere; temel tasarımın tarihçesi ve renk seçimi, mizanpaj ve tipografi gibi tekniklerin nasıl kullanılması gerektiği öğretilir. Kişilerin yaratıcılığına önem verilir. Kişinin hayal dünyasının genişlemesine imkan tanınabilir.

Grafik Tasarım Dersinin Faydaları Nelerdir?

Grafik tasarım dersine katılırsanız; dünya çapında geçerli olan bir mesleğe sahip olursunuz. Derste öğrenilen tüm bilgiler, dünyada en son ve en yaygın olarak kullanılan grafik tasarım yazılımları ve bilgilerinden oluşmaktadır. Ders sonunda kişiler, grafik tasarım dünyasını oldukça iyi bir şekilde keşfedebilirler. Alanın gerekliliklerini öğrenerek, trendleri takip edebilirler.

Reklam ve yayın dünyasında yer almak isteyen kişiler, grafik tasarım kursuna katılarak düşledikleri yaratıcı fikirleri çeşitli grafik programları vasıtası ile ortaya çıkarabilme şansına sahip olurlar.

Grafik tasarımı ile ilgili programların detaylı bir şekilde öğrenilebilmesi için kursa gidilmesinde fayda vardır. Alınan eğitimle programlar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Program kullanarak çeşitli tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz.

grafik tasarım kursu eğitimi

Grafik Tasarım Dersin Kimler Katılabilir?

Grafik tasarım dersine, bilgisayar kullanmayı bilen herkes katılabilmektedir. Bu alanda amaçları olan ve meslek sahibi olmak isteyenler de grafik tasarım derslerine katılabilir. Yaratıcı fikirlere sahipseniz, bunları bilgisayar ortamında tasarıma dönüştürmek istiyorsanız; grafik tasarım konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Dünya üzerinde oldukça popüler olduğundan, dünyada geçerli olan bu görsel sanatı öğrenmenizde fayda vardır. Grafik tasarım konusuna ilgi duyanlar, grafik tasarım dersine katılabilir.

Grafik Tasarım Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

web tasarım nedir

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı; tasarım fikirlerinin estetik bir bakış açısıyla, bir amaç için ve belirli kriterler ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!