Anasayfa / Teknik Eğitimler / Revit Nedir? Ne İşe Yarar

Revit Nedir? Ne İşe Yarar

Revit, mimari tasarım, MEP (mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat), yapısal mühendislik ve inşaat özellikleri ile Bina Bilgisi Modellemesi için oluşturulmuş bilgisayar yazılımıdır.

Revit programıyla projelerinizi birkaç saat içinde oluşturabilir, aynı zaman diliminde kesitlerinizi otomatik olarak alabilir, paftalarınızı saniyeler içinde oluşturabilirsiniz.

Son dakika değişikliklerinizi gerçekleştirdikten sonra tekrardan kesit almak ya da paftalarınızı düzenlemeye gerek kalmadan değişiklikler aynı anda uygulayabilirsiniz. Bunların dışında hızlı bir şekilde metraj alabilir, projelerinizi 3 boyutlu görsellerini oluşturabilirsiniz.

Daha da önemlisi Revit programıyla ekip arkadaşlarınızla, anlık olarak cloud ortamında projelerinizi eş zamanlı yürütebilirsiniz. Buda projelerinizde hız kazandırıp en az hatayla ilerlemenizi sağlar.

Revit ile oluşturan araçlar ve özellikler, özellikle bina bilgi modelleme (BIM) iş akışlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır. Revit, bilgisayar destekli taslak hazırlama (CAD) yerine BIM’i kullanarak, karmaşık yapı yapılarının kısa sürede doğru bir şekilde tasarlanıp belgelenmesine olanak tanıyan akıllı modellerdeki dinamik bilgileri kaldırabilir. Revit ile oluşturulan her akıllı model, bütün bir projeyi temsil eder ve tek bir veritabanı dosyasında saklanır. Bu, modelin bir bölümünde yapılan değişikliklerin modelin diğer bölümlerine otomatik olarak yayılmasını sağlar, böylece Revit kullanıcıları için iş akışını geliştirir.

Revit programının bu saydığımız üstün özelliklerine BIM alt yapısına borçlu. BIM ise; mimari, mühendislik ve inşaat profesyonellerine binaları ve altyapıyı daha etkin bir şekilde planlamak, tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için fikir ve araçlar sağlayan bir 3B model tabanlı bir süreçtir.

BIM; bir program yada ürün değil, süreçtir.

Diğer Yazılarımız:

3ds Max Nedir? Ne İşe Yarar?

Revit Nasıl Öğrenilir?

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

archicad nedir

Archicad Nedir?

Archicad, bir mimari tasarım programıdır. Archicad; kullanıcılara mükemmel bir mimari dizayn ve üretkenliği arttırma yeteneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!