Anasayfa / Yazılım 360 Eğitimleri / Xamarin Dersleri

Xamarin Dersleri

2011 yılında kurulmuş olan Xamarin yazılım firması aynı zamanda Mono’nun mimarı olan ekip tarafından inşa edilmiştir. 2016 yılında Microsoft tarafından kendi bünyesine alınan Xamarin, günümüzde Windows Phone, Android ve IOS uygulamaları geliştirmek açısından büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla günümüzde bu yazılım dilini öğrenmek isteyen birçok kimse mevcuttur.

Xamarin Eğitimi Almak İçin Hangi Bilgilere Sahip Olunmalıdır?

Xamarin eğitimi almak isteyen kimselerin C# ile programlama yapmaya aşina olmaları beklenmektedir. C# diliyle programlama yapmayı bilmek bu eğitim için aranılan temel bilgiler arasında yer almaktadır. Bunun dışında Xamarin eğitimi almak isteyen kimselerin bu eğitimden önce Swift veya objective-c ile IOS uygulamaları geliştirmiş olmaları zorunluluğu bulunmamaktadır. Aynı şekilde Java ile Android uygulama geliştirmiş olma zorunluluğu da yoktur. Xamarin eğitimi alacak olanların Visual Studio deneyimi edinmiş olmaları da önemli değildir. Bu konuda yalnızca temel bilgilere sahip olmak yeterlidir. Bu eğitimlere C# kullanarak programlama yapmayı bilen ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyen herkes kolaylıkla katılabilmektedir.

Xamarin Eğitiminin Önemi Nedir?

Mobil uygulamalar günümüzde oldukça büyük bir değere sahiptir. Yaşadığımız çağda bu uygulamaları geliştirmeyi bilen kişiler, her zaman için yüksek bir kariyer elde etme şansına sahiptir. Xamarin eğitimi almış olmak yazılım uzmanlığı alanında değer taşımaktadır. Bu eğitimi alan kimseler sahip oldukları C# bilgisini en etkili şekilde kullanabilir ve bu sayede native mobil yazılım geliştiricisi olabilirler.

Xamarin eğitimini başarı ile tamamlayan kimseler günümüzde önemli çalışmalara imza atabilir, bu eğitimden elde ettikleri bilgiler sayesinde kariyerlerine parlak bir yön çizebilir ve başarılı uygulamaların tasarımcıları olarak anılabilirler. Sürekli olarak gelişen ve büyüyen teknolojilerde her geçen gün, insanların yaşamını kolaylaştıran veya çeşitli avantajlara sahip olan farklı bir mobil uygulama ile karşılaşıyoruz. Xamarin eğitimine sahip olan kimseler, bu tür mobil uygulamaları kolaylıkla tasarlayabilirler.

Xamarin Eğitiminde Neler Öğrenilir?

Xamarin eğitimine katılan kimseler öncelikle Xamarin platformu hakkında genel bilgilere sahip olurlar. Ardından da Xamarin sayfa ve tasarım türleri hakkında bilgilendirilerek, bu tasarım ve sayfaların nasıl kullanılacağı bilgisine sahip olurlar. Bu eğitimin ilerleyen sürecinde Xamarin.forms üzerindeki kontrol yöntemleri ve özel kontrol biçimlerinin kullanımı gibi bilgiler yer almaktadır. Ayrıca Xamarin.forms ile statik ve dinamik stil yönetimleri hakkında bilgiler sunulduğu Xamarin eğitimlerinde, XAML kullanımının incelikleri de verilmektedir.

Xamarin eğitimi alan kimselerin program geliştirebilmeleri için ihtiyaç duyacakları bilgilerden olan kaynak ve verilerin yönetimi konusu da bu eğitimlerin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte List View Template kullanımı için gerekli olan bilgilerin de kazandırılması söz konusudur. Bu eğitimler SQLite kullanımının yanı sıra Xamarin.forms aracılığı ile platformlara özel olan birtakım davranışların yönetilmesini de kapsar. Bunların dışında günümüzde kullanılan IOS, Android ve Windows Phone cihazların niteliklerine yönelik kontrollerin nasıl sağlanabileceği konusu da bu eğitimin önemli bir yanını oluşturmaktadır. Ayrıca bu her bir işletim sistemine ait olan kod paylaşımları ve çalışma ortamlarına yönelik bilgiler ayrı ayrı aktarılmaktadır.

Xamarin Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Xamarin eğitimlerini başarı ile tamamlayan yazılımcılar, günümüzde birçok alanda çalışma imkanına sahiptirler. Yaşadığımız çağda herkesin akıllı telefon kullanması ve bu telefonlarda mevcut bulunan uygulamaların telefon kullanıcıları tarafından bir hayli beğenilmesi, bu alanda çalışacak olan eğitimli bireylere olan ihtiyacı arttırmıştır. Xamarin eğitimi alan kimseler, gerek bireysel olarak mobil uygulama geliştirebilir gerekse birçok ünlü şirkette uygulama geliştirici olarak çalışmaya başlayabilirler. Bu alanda uzman olan yazılımcılar, günümüzde oldukça iyi bir kazanca sahiptir.

Hakkında bilisimegitim

Ayrıca Kontrol Edin

en çok kullanılan programlama dilleri nelerdir

Programlama Dilleri Nelerdir?

Bilgisayarlar olmadan hayata devam etmek artık neredeyse imkansız. Gündelik yaşamda kullandığımız en basit ürünlerde bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitimler İçin Arayın!